הליגה נגד השמצה מפעילה שקילות מוסרית בין ישראל לפלסטינים

Print This Post

British-American Flag English

המנכ"ל העולמי החדש של 'הליגה נגד השמצה' (ADL), ג'ונתן גרינבלט, בעבר יועץ של הנשיא אובמה, החל לחזר אחר צמרת הליברלים והתקשורת שלהם כאשר הוא הולך בדרכו של אובמה ומייצר מרחק בין ה-ADL לבין הממשלה הישראלית.

במהלך שהיווה הצלחה בעבור J Street, ראש ה-ADL הפך בחודש שעבר למנהיג הראשון בממסד היהודי שנאם בפני הארגון האנטי ישראלי במהותו, ובכך העניק לו מכובדות והתייחס אליו כשלוחה לגיטימית של הזרם המרכזי היהודי.

ל-J Street, שזכה לתמיכה הכלכלית של ג'ורג' סורוס, שמתעב את ישראל, הייתה החוצפה לתאר את עצמו כארגון "פרו ישראלי", אך הוא טוען כי יש לו הבנה טובה יותר מהישראלים בנוגע למה שטוב ביותר עבורם, כשהוא מכריז שתפקידו דומה לזה של הורה המחויב להפעיל "אהבה קשוחה" על "ילדים מכורים לסמים".

הצביעות של המנטרה החוזרת ונשנית של J Street לפיה הוא "פרו ישראלי" מומחשת היטב בדוגמאות הבאות:

* במהלך מבצע עופרת יצוקה, J Street האשים את ישראל ב"הסלמה", שהייתה "בלתי מועילה" ו"בלתי פרופורציונאלית". כשהוא אינו מסוגל להבחין "מי צודק ומי טועה" ו"לבחור צד", הוא הפעיל שקילות מוסרית בין ישראל לחמאס, וציין כי "ישנם רבים המכירים באלמנטים של אמת משני צדיה של המחלוקת התהומית הזו".

* J Street מפעיל שדולה אקטיבית לטובתם של מועמדם אנטי ישראליים לקונגרס ומגייס מיליוני דולרים עבורם.

* J Street שיתף פעולה עם ועדת גולדסטון המוטה וחסרת האמינות של האו"ם כאשר זו האשימה את ישראל בפשעי מלחמה, ואף סייע בארגון פגישות לגולדסטון בגבעת הקפיטול. כמו כן, הוא קידם קבוצות אנטי ישראליות שמהימנותם הופרכה כמו "שוברים שתיקה" המקדם דמוניזציה של צה"ל.

* J Street הפעיל שדולה בבית הלבן על מנת שלא יפעיל וטו חד-צדדי על החלטת מועצת הביטחון המגנה את ישראל. הוא התנגד לאיום של הפעלת כוח וכפיית סנקציות נגד איראן.

* J Street תיאר את התנהגותם של חיילי הקומנדו של צה"ל על סיפון ה"מאווי מרמרה" במשט לעזה כ"ברוטליות אכזרית"; הוא הגן על דברי מזכיר המדינה ג'ון קרי, לפיהם ישראל עלולה להפוך ל"מדינת אפרטהייד"; דניאל לוי, שותף מייסד של J Street, תיאר את הקמתה של ישראל כ"אקט שהשתבש"; וכו'.

* J Street טוען שהוא מתנגד לחרם, הימנעות מהשקעות וסנקציות נגד ישראל, אך מזמין קבוצות BDS להשתתף בכנסיו, תוך שהוא מספק להם פלטפורמות לקידום השנאה שלהם. J Street קורא בקנאות להחרמה של כל סחורה המיוצרת מעבר לקו הירוק.

J Street נתמך ברובו ע"י כאלו שהם יהודים בשמם בלבד. הדירקטור הבכיר שלו, ג'רמי בן עמי, סיפר ל'ניו יורק טיימס' שחברי הארגון ברובם הם צעירים הנשואים בנישואי תערובת ומשתתפים ב"לילות סדר בודהיסטים".

הארגון נהנה מתמיכתו של ממשל אובמה, והשנה, סגן הנשיא ג'ו ביידן נאם בפני הכנס שלו – שם הוא גינה את ישראל על כך שהיא אינה משתפת פעולה במשא ומתן לשלום.

בנאומו בפני J Street, גרינבלט מה-ADL השמיע דברים ראויים התומכים בישראל ומגנים את האנטישמיות. אך הוא שילב בהם גם דברי ביקורת כלפי ישראל אשר היו בלתי ראויים לחלוטין, בפרט בהתחשב בגידול בפעולות הטרור בישראל ובלחצים הבינלאומיים שמולה היא ניצבת כעת – ובמיוחד מול קהל של J Street. הוא סיפק באופן בלתי ישיר גושפנקה לממשל אובמה לכפיית פתרונות בנוגע לגבולות עתידיים אשר עלולים לסכן באופן דרמטי את ביטחונה של ישראל.

כמה מדבריו המגוחכים של גרינבלט:

* במה שהיווה תמיכה ברורה בשקילות המוסרית של אובמה, הוא גינה את "אלו המטילים את האשמה על צד אחד במקום לקדם פתרונות המכירים בתפקידם ובאחריותם של שני הצדדים". הצהרה שכזאת המושמעת ע"י ראש ה-ADL, וזאת בזמן שהרשות הפלסטינית עוסקת בהסתה ויהודים נרצחים ע"י פנאטים פלסטיניים אחוזי דיבוק, היא בלתי מוסרית. לא כל שכן כאשר כל ההצעות הישראליות לפתיחה מחדש של משא ומתן ישיר נדחו בזלזול ע"י הפלסטינים.

* גרינבלט מגנה את עמיתיו היהודים על כך שהם מונעים זכויות מ"הפלסטינים המופלים", ואינם מכירים בלגיטימיות של ה"נרטיב הפלסטיני". האם ראש ה-ADL אינו מודע לכך שהנרטיב הפלסטיני מסרב להכיר בישראל כמדינה יהודית, טוען שישראל נולדה בחטא ושהיהודים גנבו את אדמתם מהם? הפלסטינים אף מכחישים כל קשר יהודי לארץ הקודש ולירושלים. האם גרינבלט מבקש מאתנו להתייחס לנרטיב הזה כ"לגיטימי"?

* בנאומו, גרינבלט הטיל ספק מרומז במבנה הדמוקרטי של ישראל, והצהיר: "אנו רוצים לראות את ישראל כמדינה דמוקרטית המכירה בזכויות של כל אזרחיה ומגנה עליהם, אשכנזים וספרדים, צברים ומהגרים, יהודים וערבים". האם ישראל צריכה שגרינבלט יורה לה "להכיר ולהגן" על אזרחיה? האם ישנה מדינה כלשהי בעולם שהיא דמוקרטית יותר ומתייחסת למיעוטים שלה, כולל פרלמנטרים ערביים רדיקלים, בשוויון רב יותר?

* גרינבלט אימץ את J Street כמרכיב לגיטימי של הזרם המרכזי היהודי, כשהוא מוקיע את "הימנעותו של הממסד היהודי מלאפשר דיון פורה, מיצירת אוהל גדול המכבד את עמדותיהם של כל הצדדים. אני מאמין שדיאלוג בריא הוא ערך יהודי ושאתם, כחלק מהדיאלוג הזה ואני, העומד מולכם היום, מעידים על הערך הזה".

אין להמעיט בערכן של ההשפעות השליליות של המחוות של גרינבלט כלפי J Street. זוהי תקופה קריטית ביחסי ישראל-ארה"ב. העובדה שאחד מגופי הממסד היהודי העשירים ביותר מרעיף שבחים על ארגון בעל רקורד עקבי של חתירה תחת ישראל ודמוניזציה שלה וקורא להכללתו ב"אוהל הגדול", תספק בוודאי עידוד לנשיא אובמה להפעיל לחץ נגד ישראל בחודשים האחרונים של כהונתו.

היא תאותת לנשיא הנכנס ולקונגרס שהקהילה היהודית חלוקה בנוגע לישראל, ותחליש את ההשפעה הפוליטית של איפא"ק וארגונים אחרים התומכים בישראל.

המציאות היא שהרוב המוחלט של היהודים המסורים מחויבים לרווחתה של ישראל. רבים מהם הם תומכים ומממנים של ה-ADL. הם יעשו ל-ADL טובה אם יבהירו לגרינבלט שעליו להתרכז במנדט שניתן לו ללחום באנטישמיות, וכי אם בכוונתו לקחת חלק בדיאלוג ידידותי עם גופים אנטי ישראליים או לאמץ תפקיד "ניטרלי" בכל הקשור בישראל, הם יסיגו את תמיכתם מה-ADL.Copyrıght 2014 Isi Leibler. All RIGHTS RESERVED.
Web development: Studio Erez

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann